Тривалість: 2022 — 2025
Референс: ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101048055
Програма: Erasmus+ Programme (ERASMUS)

Проект "With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe" (AICE) має на меті сприяти розумінню європейської культури та поширенню кращих європейських практик щодо доброчесності та свідомого громадянства як в академічному та науковому середовищі, так і в різних сферах суспільства, що формують базу для входження до спільної Європи.

Місія проекту полягає у поетапному формуванні у студентів розуміння важливості дотримання європейських цінностей доброчесності, від академічної до професійної, що є основою суспільства, заснованого на свідомому громадянстві.

Лише за останній рік в Україні було виявлено понад 50 резонансних випадків, пов'язаних з недоброчесністю в різних сферах суспільного життя - медіа, бізнесі, державному управлінні та зв'язках з громадськістю. Такі ситуації найчастіше виникають через те, що базові європейські цінності доброчесності та свідомого громадянства майже не виховуються у молоді ще в навчальних закладах. Очікується, що університети відіграватимуть вирішальну роль у цьому процесі та суттєво сприятимуть поширенню цих європейських цінностей серед молоді.

Заходи в рамках проєкту:

• Тематична доповідь «Академічна доброчесність у закладах освіти: досвід України та Європейського союзу» в рамках Тижня європейських цінностей академічної доброчесності (23.05.2022, 70 учасників)
  • Семінар «Виклики перед вищою освітою в розбудові систем забезпечення академічної  доброчесності» в рамках Тижня європейських цінностей академічної доброчесності (24.05.2022, 50 учасників)
  • Круглий стіл «Інституційна культура академічної доброчесності: національний досвід та кращі практики Європейського союзу» в в рамках Тижня європейських цінностей академічної доброчесності (25.05.2022, 260 учасників)
  • Тренінг «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи» (14—16.06.2022, 450 учасників)
  • Тренінг «Організація наукової діяльності: шлях від ідеї до її комерціалізації» (16—19.08.2022, 50 учасників)
  • Семінар «Академічна доброчесність: крок за кроком до цінностей Європейського союзу» (30.09.2022, 50 учасників)
  • Форум академічної доброчесності (04.10.2022, 1200+ учасників)
  • Семінар «Кодекси честі університетів та їх роль у забезпеченні академічної доброчесності» (04.10.2022, 30 учасників)
  • Крайовий форум освітян «Освіта – енергія майбутнього» (23.10.2022, 800 учасників)
  • Програма підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність, відкрита наука та штучний інтелект: як створити доброчесне освітнє середовище» (300 учасників).
  • Міжнародна конференція «Integrity, Open Science and Artificial Intelligence in Academia and Beyond: Meeting at the Crossroads» (15.12.2023, 100 учасників)
  • Цикл вебінарів, присвячених дослідницький доброчесності, де, зокрема, висвітлювалась тема «Academic integrity codes: best practices of European universities» (більше 1200 учасників).