Тривалість: 2022 — 2025
Референс: ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101085198
Програма: Erasmus+ Programme (ERASMUS)

Проект "Open Science and Education in Europe: success stories for Ukrainian academia" (OSEE) має на меті сформувати мережу провайдерів принципів відкритої науки в різних регіонах України. Ідея полягає у формуванні нової парадигми використання інформаційних ресурсів відкритого доступу на основі кращих практик ЄС та сприянні входженню до європейської освітньої та наукової спільноти, яка ефективно використовує відкриті практики.

Місія проекту - розробити нові робочі процеси для студентів з використання відкритих джерел інформації на основі успішного європейського досвіду роботи з ресурсами відкритого доступу.

Цільові групи OSEE: Студенти, магістри, аспіранти, викладачі Сумського державного університету (СумДУ) та університетів-партнерів з різних регіонів України. Широка географія учасників сприятиме дисемінації результатів проекту серед української молоді.

Заходи в рамках проєкту:

  • Onboarding проєкту OSEE (08.12.2022, 25 учасників)
  • Семінар “Відкрита наука та наукові практики” (14.10.2022, 30 учасників)
  • Крайовий форум освітян «Освіта – енергія майбутнього» (23.10.2022, 800 учасників)
  • Семінар “Академічна доброчесність та відкрита наука: два шляхи до однієї цілі” (20.04.2023, 100 учасників)
  • Тренінг «Академічна доброчесність та відкрита наука: просто про головне» (25.05.2023, 20 учасників)
  • Семінар “Академічна доброчесність та відкрита наука: два шляхи до однієї цілі” (21.06.2023, 30 учасників)
  • Програма підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність, відкрита наука та штучний інтелект: як створити доброчесне освітнє середовище» (300 учасників)
  • Цикл інтенсивів «Принципи прозорості та кращі практики у науковій видавничій діяльності» (11-13.08.2023, 150 учасників)
  • Міжнародна конференція «Integrity, Open Science and Artificial Intelligence in Academia and Beyond: Meeting at the Crossroads» (15.12.2023, 100 учасників)

 

Тривалість: 2022 — 2025
Референс: ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101048055
Програма: Erasmus+ Programme (ERASMUS)

Проект "With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe" (AICE) має на меті сприяти розумінню європейської культури та поширенню кращих європейських практик щодо доброчесності та свідомого громадянства як в академічному та науковому середовищі, так і в різних сферах суспільства, що формують базу для входження до спільної Європи.

Місія проекту полягає у поетапному формуванні у студентів розуміння важливості дотримання європейських цінностей доброчесності, від академічної до професійної, що є основою суспільства, заснованого на свідомому громадянстві.

Лише за останній рік в Україні було виявлено понад 50 резонансних випадків, пов'язаних з недоброчесністю в різних сферах суспільного життя - медіа, бізнесі, державному управлінні та зв'язках з громадськістю. Такі ситуації найчастіше виникають через те, що базові європейські цінності доброчесності та свідомого громадянства майже не виховуються у молоді ще в навчальних закладах. Очікується, що університети відіграватимуть вирішальну роль у цьому процесі та суттєво сприятимуть поширенню цих європейських цінностей серед молоді.

Заходи в рамках проєкту:

  • Тематична доповідь «Академічна доброчесність у закладах освіти: досвід України та Європейського союзу» в рамках Тижня європейських цінностей академічної доброчесності (23.05.2022, 70 учасників)
  • Семінар «Виклики перед вищою освітою в розбудові систем забезпечення академічної  доброчесності» в рамках Тижня європейських цінностей академічної доброчесності (24.05.2022, 50 учасників)
  • Круглий стіл «Інституційна культура академічної доброчесності: національний досвід та кращі практики Європейського союзу» в в рамках Тижня європейських цінностей академічної доброчесності (25.05.2022, 260 учасників)
  • Тренінг «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи» (14—16.06.2022, 450 учасників)
  • Тренінг «Організація наукової діяльності: шлях від ідеї до її комерціалізації» (16—19.08.2022, 50 учасників)
  • Семінар «Академічна доброчесність: крок за кроком до цінностей Європейського союзу» (30.09.2022, 50 учасників)
  • Форум академічної доброчесності (04.10.2022, 1200+ учасників)
  • Семінар «Кодекси честі університетів та їх роль у забезпеченні академічної доброчесності» (04.10.2022, 30 учасників)
  • Крайовий форум освітян «Освіта – енергія майбутнього» (23.10.2022, 800 учасників)
  • Програма підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність, відкрита наука та штучний інтелект: як створити доброчесне освітнє середовище» (300 учасників).
  • Міжнародна конференція «Integrity, Open Science and Artificial Intelligence in Academia and Beyond: Meeting at the Crossroads» (15.12.2023, 100 учасників)
  • Цикл вебінарів, присвячених дослідницький доброчесності, де, зокрема, висвітлювалась тема «Academic integrity codes: best practices of European universities» (більше 1200 учасників).

Тривалість: 15-01-2021 — 14-01-2024
Референс: 618940-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP
Програма: Erasmus+

Основною метою проекту "Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia" (OPTIMA) є впровадження практик відкритої науки в Україні задля покращення якості послуг національної вищої освіти. Пріоритети OPTIMA включають залучення академічних спільнот переміщених українських університетів, які перебувають у несприятливому становищі, зосередження уваги на проблемах зміни клімату, а також інклюзивність за допомогою сучасних інформаційних технологій.

До консорціуму OPTIMA також входять Донецький національний університет імені Василя Стуса, Сумський державний університет, Луцький національний технічний університет, Національний антарктичний науковий центр та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Міжнародними партнерами проекту є Технічний університет Граца (Австрія), Вроцлавський університет науки і технологій (Польща), Університет Лазурного берега (Франція), Європейська рада докторантів і молодших дослідників (Eurodoc, Бельгія), Stichting eIFL.net (Нідерланди). Асоційовані партнери: Рада ректорів переміщених університетів, Центр інновацій та сталого розвитку для міжнародного розвитку, ТОВ "Антиплагіат".

Більше інформації: OPTIMA Webpage

Сумський державний університет є одним із десяти закладів вищої освіти, що беруть участь у проекті Strengthening Academic Integrity in Ukraine.

Проект реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Посольства США в Україні. Місія проекту - сприяти формуванню та утвердженню довіри до системи вищої освіти України, заснованої на принципах чесності, справедливості, відповідальності та взаємоповаги всіх учасників академічного процесу, поширенню ідей важливості якісної вищої освіти для формування сучасного успішного громадянина, який є рушієм розвитку України.

Більше інформації: SAIUP Webpage

Цілі ENAI полягають у сприянні доброчесності в академічному середовищі в цілому (тобто в освіті, дослідженнях та інших аспектах академічного сектору), зокрема

  • співпрацювати у дослідженні та просуванні академічної доброчесності (АД)
  • забезпечити платформу для науковців з усіх секторів для дослідження, обміну, розвитку, співпраці та доступу до ресурсів у сфері академічної доброчесності,
  • запропонувати дослідникам, викладачам та практикам можливості взяти на себе лідерську роль у сфері академічної доброчесності,
  • представляти найкращі практики в управлінні АкД,
  • забезпечити центральну точку відліку, де питання академічної доброчесності можуть обговорюватися, досліджуватися, розвиватися та ділитися з широкою академічною спільнотою,
  • організовувати конференції, семінари та інші заходи,
  • налагоджувати зв'язки та співпрацювати з особами та організаціями, які активно проводять відповідні дослідження,
  • співпрацювати з метою проведення досліджень,
  • оцінювати індивідуальні та інституційні зусилля щодо академічної доброчесності, пропонуючи нагороди.

Більше інформацї: ENAI Webpage

Міжнародний центр академічної доброчесності (ICAI) був заснований для боротьби з шахрайством, плагіатом та академічною недоброчесністю у вищій освіті. З того часу його місія розширилася і включає в себе розвиток культури доброчесності в академічних спільнотах по всьому світу. ICAI пропонує послуги з оцінювання, ресурси та консультації своїм членам, а також сприяє обговоренню питань академічної доброчесності щороку на своїй щорічній конференції.

З метою задоволення постійно зростаючих потреб наших членів у майбутніх роках, ICAI заохочує, підтримує та поширює дослідження, які прогнозують, описують та реагують на тенденції та проблеми, пов'язані зі стандартами та практиками академічної доброчесності. Переваги членства в ICAI поширюються на викладачів, адміністраторів, студентів і співробітників інституцій-членів з усього світу, а також на індивідуальних членів, партнерів та організації, що їх підтримують.

Більше інформації: ICAI Webpage