Новини
Національний тренінг з академічної доброчесності при акредитації освітніх програм
Група сприяння академічній доброчесності СумДУ за підтримки університетів-партнерів (зокрема НУ «Дніпровська політехніка») та Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти забезпечила проведення тренінгу «Академічна доброчесність як рушійна сила підвищення якості вищої освіти: кейси акредитаційної експертизи».
Навчання проходило три дні, з 14 по 16 червня, за такою структурою:
- День 1: Аналіз нормативної бази ЗВО в частині забезпечення академічної доброчесності.
- День 2: Критерії оцінювання системи забезпечення академічної доброчесності під час акредитаційної експертизи.
- День 3: Академічна доброчесність у звітах самооцінювання та звітах експертної групи – кейси.
До участі у тренінгу долучились близько 450 учасників з більше ніж 50 організацій – закладів вищої освіти, наукових установ, у тому числі студенти, яким небайдужі питання академічної доброчесності.
Цей тренінг є продовженням циклу просвітницьких заходів, організованих в рамках проєкту ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101048055 «AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe», що співфінансується Виконавчим агентством ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури в рамках напряму «Жан Моне» програми Erasmus+.
Проєкт AICE присвячений впровадженню кращого досвіду країн ЄС у забезпеченні академічної доброчесності в освітній діяльності закладів освіти, визначенні ролі здобувачів освіти, викладачів та менеджменту університету у формуванні доброчесного освітнього середовища.
Тиждень європейських цінностей академічної доброчесності
У третій декаді травня Група сприяння академічній добочесності Сумського державного університету спільно із закладами вищої освіти України організувала цикл онлайн-заходів, присвячених розгляду національного та європейського досвіду у забезпеченні академічної доброчесності.
«Тиждень європейських цінностей академічної доброчесності» є першим з циклу просвітницьких заходів, який було організовано в рамках проєкту ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101048055 «AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe», що співфінансується Виконавчим агентством ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури в рамках напряму «Жан Моне» програми Erasmus+.
23 травня команда AICE виступила перед освітянами і науковцями України з тематичною доповіддю «Академічна доброчесність у закладах освіти: досвід України та Європейського союзу».
24 травня відбулась презентація проєкту AICE у формі семінару – «Виклики перед вищою освітою в розбудові систем забезпечення академічної доброчесності».
25 травня в рамках AICE було проведено круглий стіл «Інституційна культура академічної доброчесності: національний досвід та кращі практики Європейського союзу».
До жвавого обговорення актуальних тем долучились близько 300 учасників з більше ніж 40 організацій – закладів вищої освіти, наукових установ, обласних департаментів освіти і науки, компаній-розробників програмного забезпечення перевірки унікальності текстів.
До відома. Проєкт AICE присвячений впровадженню кращого досвіду країн ЄС у забезпеченні академічної доброчесності в освітній діяльності закладів освіти, визначення ролі здобувачів освіти, викладачів та менеджменту університету у формуванні доброчесного освітнього середовища.
Презентація проєкту з академічної доброчесності «AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe»
24 травня 2022 р. о 15 годині відбудеться презентація проєкту ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH-101048055 «AICE - With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe», який співфінансується Виконавчим агентством ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури в рамках напряму «Жан Моне» програми Erasmus+.
Проєкт AICE присвячений впровадженню кращого досвіду країн ЄС у забезпеченні академічної доброчесності в освітній діяльності закладів освіти, визначення ролі здобувачів освіти, викладачів та менеджменту університету у формуванні доброчесного освітнього середовища.
Під час презентації проєкту AICE будуть визначені основні виклики у забезпеченні академічної доброчесності, які постають перед українськими університетами, озвучено основні цілі проєкту, представлено план активностей в рамках виконання проєкту. На прикладі університетської системи забезпечення академічної доброчесності Сумського державного університету будуть запропоновані основні алгоритми формування доброчесного середовища, побудованого на принципах нульової толерантності до будь-яких проявів академічної недоброчесності.
Науковці університету готують навчальні посібники з відкритої науки для магістрантів та аспірантів
В рамках проєкту OPTIMA, який фінансується Європейським союзом в рамках програми Еразмус+ КА2, науковці Сумського державного університету у складі консорціуму приступили до підготовки навчальних посібників, які присвячені питанням відкритої науки в освітній і науковій діяльності. Посібники будуть призначені для магістрантів і аспірантів, а також інших зацікавлених читачів, які хочуть оволодіти принципами відкритої науки та успішно застосовувати їх у своїй діяльності.
Важливе місце у цьому посібнику займатимуть питання академічної і дослідницької доброчесності до розкриття яких науковці університету долучились як розробники ряду авторських матеріалів у цьому напрямі. В подальшому в рамках проєкту планується створення масового відкритого онлайн курсу «Відкрита наука та відкриті наукові практики» на університетській платформі «Екзаменаріум».
Опитування з академічної доброчесності та відкритої науки в СумДУ
Шановні студенти та працівники СумДУ!
Запрошуємо вас взяти участь у опитуванні (https://forms.office.com/r/5Y
Організатором опитування є команда проєкту OPTIMA, менеджеру якого просимо адресувати усі питання щодо цього дослідження: https://lpnu.ua/optima. Проєкт фінансується за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу.
Дякуємо за ваш час та надіслані відповіді! Ваша участь допоможе розвитку культури академічної доброчесності та відкритої науки в Україні.
Онлайн-вебінар “Спартанці науки: інтервенція академічної доброчесності”
Від імені Американських Рад з міжнародної освіти, що впроваджують проєкт “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти”, запрошуємо вас відвідати онлайн-вебінар “Спартанці науки: інтервенція академічної доброчесності”, що відбудеться 27 вересня о 16:30.
Спікери:
- Джейк Каспер, фахівець із питань академічної доброчесності у Деканаті по роботі зі студентами Університету штату Мічиган. Джейк відповідає за вживання стратегічних заходів у випадках, що стосуються студентів, яких зловили на порушеннях принципів академічної доброчесності в університеті.
- Брендон Арнолд, координатор програм по роботі із новими студентами в Офісі програм для нових студентів та сімей Темпльського університету. Основною місією Брендона є підтримка кожного зі студентів на шляху здобуття освіти у Темпльському університеті та під час процесу прийняття академічних рішень.
Дата та час: 27.09.2021 р. о 16:30
Захід присвячений досвідові Університету штату Мічиган (Michigan State University) та та Темпльського університету (Temple Univerisity) у створенні унікальних моделей системи академічної доброчесності та оцінювання, а також обговоренню, як окремі елементи цих систем можуть бути втілені на кампусі вашого університету. Окрім цього, на вебінарі ви дізнаєтеся про те, як практично створювати курси з академічної доброчесності для студентів та які аспекти найкраще включати у зміст таких курсів.
Участь у події безкоштовна за умови попередньої реєстрації. Посилання на реєстраційну форму:
https://forms.gle/HaBUdcfJFeKqWCZe7
Посилання для приєднання до вебінару: https://us02web.zoom.us/j/81294476069
Співробітники СумДУ взяли участь у воркшопі проєкту OPTIMA
✅ Представники групи АкД та співробітники СумДУ інших підрозділів взяли участь у міжнародному воркшопі в рамках проєкту «Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia» (OPTIMA).
Воркшоп проводився університетом Côte d'Azur (Париж) 07—10.06.2021 р.
Зокрема, в рамках воркошопу відбулися заходи, що стосувалися практик відкритої науки, відкритого рецензування та побудови платформи для відкритої науки на базі українських університетів-партнерів проєкту.
СумДУ входить до консорціуму OPTIMA в якості партнера. Основна мета проєкту OPTIMA, назву якого можна перекласти як «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи», — впровадження ідей та практик Відкритої науки в Україні з метою покращення якості освітніх послуг. Серед пріоритетів OPTIMA: робота з переміщеними українськими університетами, фокус на проблемах зміни клімату та інклюзивність завдяки використанню сучасних інформаційних технологій. (Детальніше: https://lpnu.ua/optima)
Вперше проведено програму ПК «Академічна доброчесність у загальноосвітніх навчальних закладах: теорія та практика»
✅На базі Центру розвитку кадрового потенціалу навчального закладу членами Групи АкД вперше було проведено програму підвищення кваліфікації "Академічна доброчесність у загальноосвітніх навчальних закладах: теорія та практика".
🗓Сесія вебінарів в рамках програми ПК відбулася 19—25.05.2021 року.
Програма спрямована на професійний розвиток педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти в частині здійснення освітньої діяльності із застосуванням принципів академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин.
Учасники мали змогу попрацювати у формі відкритої дискусії над наступними темами:
- Нормативна база, порушення, неприйнятні практики: що ми маємо знати про доброчесність.
- Система забезпечення доброчесності у навчальному закладіі: структура і функції.
- Педагогічні інновації як інструмент попередження недоброчесності увикладанні і навчанні.
- Діалог між вчителем та учнем: як забезпечити ефективну комунікаціюна благо доброчесності.
- Практичні кейси впровадження доброчесності в освітньому процесі.
- Маркетинг доброчесності у навчальному закладі: роль адміністрації, вчителя, учня.
- Учень VS вчитель: відверта розмова про доброчесність.
Завершилась програма ПК "Розбудова системи забезпечення академічної доброчесності у закладі освіти"
✅На базі Центру розвитку кадрового потенціалу навчального закладу членами Групи АкД було проведено дві сесії програми підвищення кваліфікації "Розбудова системи забезпечення академічної доброчесності у закладі освіти".
🗓Дві сесії вебінарів в рамках програми ПК відбулися 22—26.03.2021 та 24—28.05.2021 року.
В межах програми спікери Артем АРТЮХОВ, Юрій ВОЛК та Ольга КРАМАРЕНКО акцентували увагу на особливостях здійснення освітньо-наукової діяльності із застосуванням принципів академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин. Зокрема, було розглянуто питання що стосуються дослідницької доброчесності в науковїій діяльності працівника закладу освіти.
Вебінар «Прояви дослідницької недоброчесності: хто попереджений, той озброєний»
❗❗❗В СумДУ стартував цикл вебінарів «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики».
✔️12 червня 2020 року вібувся вебінар «Прояви дослідницької недоброчесності: хто попереджений, той озброєний». Метою проєкту є популяризація проведення наукових досліджень у чесний спосіб. Серія вебінарів у невимушеній формі з наведенням практичних кейсів дозволяє розглянути проблему дослідницької доброчесності з різних ракурсів і попередити неправильні кроки науковця на шляху отримання легкого, але безперспективного наукового результату.
Відеозустріч відбулася за підтримки Посольства Нідерландів в рамках проєкту «Культура законності» та за інформаційного партнерства: ГО «Інноваційний університет», Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Міжнародний фонд досліджень освітньої політики.
Сторінка 1 із 2
- Початок
- Попередня
- 1
- 2
- Наступна
- Остання сторінка