В СумДУ стартував цикл вебінарів «Дослідницька доброчесність: цінності та виклики».

✔️12 червня 2020 року вібувся вебінар «Прояви дослідницької недоброчесності: хто попереджений, той озброєний». Метою проєкту є популяризація проведення наукових досліджень у чесний спосіб. Серія вебінарів у невимушеній формі з наведенням практичних кейсів дозволяє розглянути проблему дослідницької доброчесності з різних ракурсів і попередити неправильні кроки науковця на шляху отримання легкого, але безперспективного наукового результату.

 ?Перший вебінар стосувався документів та органцізацій, шо регламентують цінності дослідницької доброчесності. Було розглянуто типи порушень доброчесності в наукових дослідженнях, обговорено гучні випадки із світової практики.

?Відеозустріч відбулася за підтримки Посольства Нідерландів в рамках проєкту «Культура законності» та за інформаційного партнерства: ГО «Інноваційний університет», Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Міжнародний фонд досліджень освітньої політики.

30 квітня Сумський державний університет здійснював трансляцію прямого етеру «Академічна доброчесність у Новій українській школі», що відбувся за участі експертів із Сум, Києва та США.

У ході онлайн-дискусії йшлося про причини і шляхи боротьби з проявами плагіату, фабрикацій, хабарництва. Спікери обговорили зародження академічної недоброчесності у сім’ї та навчальних закладах, відповіли на запитання учасників заходу.

У розмові взяли участь координатор проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні SAIUP Тарас Тимочко, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Артем Артюхов, завідувачка кафедри управління СумДУ Ганна Швіндіна, доцент Коледжу Лейк Каунті та Харпер Коледжу Галина Шоган, заступниця начальника управління освіти і науки Сумської міської ради Олена Назаренко, слухачі Малої академії наук України.

Модератором дискусії був Микита Ковалевський, студент, співробітник відділу позанавчальної роботи СумДУ, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

За результатами події експерти планують напрацювати нові спільні проєкти з подолання академічної недоброчесності у закладах освіти.

20 листопада в СумДУ відбулася зустріч студентів з координатором Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project — SAIUP) Тарасом Тимочко. Інтерактивна лекція з елементами дружньої бесіди була присвячена цінностям здорових академічних відносин та способам запобігання проявів освітньої недоброчесності. Тарас Тимочко відмітив високу обізнаність студентів СумДУ у питаннях, пов'язаних з академічною доброчесністю.
  
SAIUP впроваджується в Україні Американськими радами з міжнародної освіти у співдії з Міністерством освіти і науки України. Мета проекту — долучити всіх учасників освітнього процесу до зміцнення академічної доброчесності в освіті та пропагування цінностей академічної доброчесності. 

25 липня в Сумському державному університеті відбувся семінар «PROдоброчесність: інструменти впровадження в діяльність закладу вищої освіти». Участь у заході взяли представники сумських ЗВО та Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні. У вступному слові ректор СумДУ Анатолій Васильєв зазначив, що подібні зустрічі є надзвичайно корисними, адже сьогодні доброчесність та якість освіти – поняття тотожні. «Такі зустрічі додають всім нам нові можливості, нові технології, вказують на недоліки та шляхи їх усунення», – зауважив ректор.

6 грудня у Черкаському державному бізнес-коледжі за сприяння Посольства США в Україні та управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації відбувся міжнародний семінар «Впровадження вимог щодо академічної доброчесності у навчальний процес коледжів та технікумів».

Відкрили роботу семінару начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Вікторович Данилевський та директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Володимирович Куклін.

22 листопада у Конгрес-центрі Сумського державного університету зібралися студенти, небайдужі до проблеми дотримання принципів академічної доброчесності у навчанні. У рамках заходу «Академічна доброчесність на варті якісної освіти: готовність №1» представники Посольства США в Україні, Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні, Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» розкрили та поширили поняття академічної доброчесності, закликали до сумлінного ставлення до навчання, підкреслили важливість взаємної підтримки викладачів та студентів в нелегкій справі поширення принципів академічної доброчесності.

1 грудня 2017 р., за підтримки Управління молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації, відбувся. На круглому столі були присутні випускники школи та гості заходу.

Координатор проекту, Наталья Сорокина, підкреслила, що в результаті проведення школи вдалося досягти основних цілей, які були поставлені на початку цього проекту, а саме:

10 листопада 2017 року молоді вчені закладів вищої освіти м. Дніпра долучились до семінару-тренінгу «Академічна доброчесність і наука: поруч заради успіху»  в рамках Міжнародного дня  науки:-) Захід було проведено начальником Центру науково-технічної та економічної інформації Сумського державного університету Артемом Артюховим. Під час семінару учасники дізнались про основні принципи дотримання академічної доброчесності в науковій роботі, різноманітні індекси видань, про те як швидко та ефективно знайти потрібне наукове видання, що входить до наукометричних баз Scopus та Web of Science; про те за якими показниками можна відрізнити "хижацьке" видання від авторитетного видання; яким вимогам повинні відповідати наукові статті, що публікуються в реферованих журналах світу; про структуру таких статей та процедуру їх подачі.

31 жовтня в Сумському державному університеті відбулася зустріч керівництва, викладачів та студентів вишу з професорами університету Ферфілд (США) Кетрін Нантц і Девідом Шмідтом. Головною темою зустрічі став досвід розбудови системи академічної доброчесності в університеті Ферфілд та представлення напрацювань в цьому напрямку Сумського державного університету.

З 18 по 20 вересня 2017 року в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка проводився міжнародний тренінг для керівників українських коледжів на тему: «Підвищення ефективності діяльності коледжів через призму вдосконалення якості освіти».