У Сумському державному університеті відбувся тренінг «Академічна доброчесність як складова забезпечення якості освіти у ЗВО: виклики та найкращі практики».

Тренінг було організовано в рамках проєктів Multiplication Trainings for Higher Education Administrators in Ukraine (THEA Ukraine X) та “With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe" Сумським державним університетом і Українським католицьким університетом, які є партнерами в рамках Альянсу українських університетів. Тренінг є продовженням серії заходів СумДУ з популяризації академічної доброчесності.

Тренінг зібрав близько тридцяти учасників із числа гарантів освітніх програм, співробітників бібліотеки, студентів Сумського державного університету та Українського католицького університету.

Найкращими практиками забезпечення академічної доброчесності ділились:

• Іван НАЗАРОВ, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
  • Iris MA, Assistant Dean for Academic Affairs and Assistant Teaching Professor, Keough School of Global Affairs, University of Notre Dame;
  • Маріанна ПИРІГ, керівниця науково-організаційного відділу Українського католицького університету;
  • Артем АРТЮХОВ, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету, Міжнародний інженер-педагог (ENG PAED IGIP).

Учасники тренінгу отримали:

• опис процесу формування середовища академічної доброчесності у національній та міжнародній нормативній базі;
  • відомості про університетську систему забезпечення академічної доброчесності та роль викладача у становленні принципу «нульової толерантності» до недоброчесних практик;
  • перелік ефективних інструментів протидії порушенням академічної доброчесності;
  • кейси про академічні проступки та недоброчесні практики у освітній діяльності;
  • можливісь створити оригінальні алгоритми дотримання академічної доброчесності під час онлайн-навчання в рамках курсів, які вони викладають.

Головним результатом тренінгу є створення когорти агентів змін, які сповідують принцип «нульової» толерантності до усіх проявів академічної недоброчесності та готові взяти активну участь у розбудові системи забезпечення академічної доброчесності у своїх ЗВО.